17-06-2011

Walne Zebranie Delegatów 17-06-2011 r.

WZD 2011-06-17 w sali Senatu PRz

17-06=2011 r. odbyło się Walne Zebranie Delegatów NSZZ "Solidarność" Politechniki Rzeszowskiej.

Gościliśmy księdza Stanisława Słowika, dyrektora Caritas, posła na sejm Andrzeja Szlachtę, przewodniczacego ZR NSZZ "S" Wojtka Buczaka i rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. Andrzeja Sobkowiaka.

Ksiądz Stanisław przypomniał historię powstania Caritas Academica i powiedział o jej znaczeniu dla studentów. Opiekun Caritas Academica z ramienia PRz, Zofia Byczkowska powiedziała o bieżącej działalności zaznaczając, że trwają prace przygotowujące pomieszczenie w budynku Stołówki Studenckiej dla potrzeb Koła Caritas.

Poseł Andrzej Szlachta omówił dyskusje toczące się w parlamencie nad projektem ustawy dla Szkolnictwa Wyższego. Zaznaczył, że przyjęta Ustawa realizuje koncepcję wspierania ośrodków wiodacych i wybitnych naukowców. Wielu parlamentarzystów było za koncepcją zrównoważonego rozwoju i stworzenia szansy rozwoju dla zainteresowanych pracą naukową i dydaktyczną.

Magnificencja Rektor zwrócił uwagę na problem finansowania wiodących wydziałów i uznał, że ośmioletni okres przygotowania pracy habilitacyjnej jest zbyt krótki. Odpowiadając na postawiony problem zatrudniania pracowników na czas określony, zaproponował podjęcie dyskusji w komisji zajmujacej się projektem Statutu.

Przewodniczacy Zarządu Regionu Wojtek Buczak mówił o działaniach Związku na rzecz pracowników w tym opracowania algorytmu określania minimalnej płacy i humanizacji sposobu zatrudniania.

Walne Zebranie Delegatów udzieliło absolutorium Komisji Zakładowej i przyjęło wnioski:
KZ ma zorganizować zebranie wyborcze kola Emerytów,
KZ ma informować członków NSZZ "S" PRz o bieżących pracach przy projekcie Statutu.